Finish

Standardowy

Czwartkowe zajęcia poświęcone były trytytkom. Czyli kolorowym opaską zakładanymi na torby z lekami. Posiadamy 3 rodzaje toreb z lekami: reanimacyjna, medyczna i urazowa. A także 3 kolory trytytek: zielone, żółte i czerwone. Zielona oznacza, że paczka posiada maksymalna liczbę leków, czyli świeżo co skompletowana i zamknięta przez ludzi przygotowujących zestawy leków. Żółta oznacza, że paczka została chociaż raz otwarta i został zużyty chociaż jeden lek. Ale zawsze wiadomo, że mamy minimalną określoną liczbę każdego leku. Czerwona, czyli jakiegoś leku jest mniej niż minimum określone.

IMAG2302

 

Jeżeli mamy czerwoną trytytkę, to po prostu jedziemy na stację, która ma magazyn z lekami. Oddajemy całą paczkę z lekami i wymieniamy ją na nową, z zieloną trytytką ;) Proste! Na spodzie każdej paczki z lekami, jest karteczka, na której notujemy zużycie każdego leku oraz mamy wypisane daty ważności ;) Po południowa sesja upłynęła na porządkowaniu, a raczej na nauce gdzie i co znajduje się w naszej torbie. Przypomnę, że każda torba (nie ważne z jakiej karetki) ma takie samo wyposażenie i w tym samym miejscu jest ono umieszczone ;) Co z pewnością ułatwi „overtime’y”, bo idąc na inną podstację nie muszę zaznajamiać się z torbami, bo wszystko jest uniwersalne ;)

No i piątek, dobrnęliśmy do końca przygotowania medycznego. Czyli kolejny etap wprowadzający za nami. Pozostał ostatni etap, czyli „trzecia” osoba w karetce. I tak przez najbliższe dwa tygodnie, będę pełnił rolę „trzeciej” osoby w zespole wyjazdowym. Ale tym razem już normalne zmiany, czyli dniówki i nocki i nie tylko xD Rozpoczynam w poniedziałek, chociaż może nie od razu do karetki, tylko takie ogólne wprowadzenie na mojej stacji ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>